Avaleht

Nüüd on värske infoga koduleht uues kuues ja uues kohas.

 

Foto: Arne Maasik

Esimesed visioonid Tallinnast võivad olla ligi tuhatkond aastat vanad. Nimi oli tollasel asundusel küll teine ning keegi ei rääkinud veel ka visioonidest. Aastasadade vältel on linn koos nimega muutunud, läinud ühe krooni alt teise alla, elanud üle sõdu ja okupatsioone, katke ja kahjutulesid, aga ikka ja jälle uut arenguhoogu leidnud. Et iidse linna Rooma ja samanimelise impeeriumi kogemus - linnad püsivad ka siis, kui riigid kaovad, impeeriumid lagunevad ja võim variseb - pole ainus omataoline, seda kinnitas Tallinn ainuüksi 20. sajandil, mil siin oli kümme erinevat riigivõimu. Linn arenes omasoodu.
Kuidas ja kuhu linn areneb, see sõltub suuresti inimestest, kes arengut kavandavad ja plaanitut teostavad - seega vaimust ja võimust ning nende koostööst. Tallinnas on mõistetud, et head otsused sünnivad nutikatest ideedest ja intellektuaalsest eeltööst. Seetõttu kutsus ka Tallinna linnavolikogu esimees 15. mail 2006 kokku alalise visiooninõukoja.
Nõukoda on nii akadeemilise kui ka praktilise linnajuhtimise kogemusega inimeste ring, et genereerida ja analüüsida ideid, mis tulevad kasuks linna arendamisel ning sellega kaasnevate probleemide lahendamisel. Andes endale seejuures ühtlasi aru, et üks aasta või isegi aastakümme ei saa veel kaasa tuua uut kvaliteeti.
Nõukoja eestvõttel hakkasid igal aastal toimuma ka Tallinna visioonikonverentsid. Neist kujunes tribüün erinevate seisukohtade avaldamiseks väga mitmekesistel teemadel energeetikast linnatranspordi ja -kultuurini ning vastamiseks ühele põhiküsimusele: millises linnas tahame elada?

Tallinna Visioonikonverents | Tallinna Linnavolikogu