11. juuli 2002 Otsing ArhiivPeateema

Uudised

Arvamus

Küsitlus

Kuhu minna

Peateema
Aktuaalne

Sada miljonit liikumisvõimalusteks


Sel aastal saab Tallinn juurde palju täiesti uusi või põhjalikult renoveeritud spordirajatisi, kokku investeeritakse tänavusest linnaeelarvest spordirajatistesse 99,4 miljonit krooni.

Kõige kallimad valminud rajatistest on Nõmme ujula ja Hiiu staadion. Täiesti uue ilme saab kaheksa koolistaadioni. Hiljemalt augustis algab Lasnamäel võimsa spordihalli ehitus, mille tarvis on linnaeelarves ette nähtud 40 miljonit krooni.

Nõmme lapsed ei pea enam ujuma õppimiseks kesklinna sõitma. Kuue 25-meetrise rajaga ning väikelaste basseiniga ujulas saavad aasta ringi veemõnusid kodu lähedal nautida ka kõik teised linnaosa elanikud. Ujulas on ka jõusaal ja treeningruumid näiteks aeroobikaga tegelemiseks.

Hiiu staadion oli aastakümneid unustusse vajunud ja tuli üles ehitada peaaegu et nullist. Staadioni jooksurada sai tartaankatte, täismõõtmetega jalgpalliväljak kunstmuru ja korvpalliplats kukkumist pehmendava värvkatte.

Nõmme linnaosa esimese korraliku avaliku staadioni jalgpalliväljaku kunstmurul saab mängida jalgpalli suuremal osal aastast kui tavamurul ning staadioni spordialade sektorid võimaldavad harjutada kõiki kergejõustikualasid peale vasaraheite ja odaviske. Staadionit piirab kõrge aed ning pimedal ajal hakkavad ala valgustama võimsad prozhektorid.

Ujula ehitamisele kulus 22 miljonit krooni ja Hiiu staadioni renoveerimisele kaheksa miljonit krooni.

Kevadel sai valmis Pirita-Kose spordikeskus, kus on seitse pallimänguväljakut, väikelaste mänguväljak ja rulluisurada. Spordikeskuse rajamisele kulus 4,6 miljonit krooni. Pirita linnaosa valitsuse tellimusel valminud spordiparki saavad kasutada kõik piirkonna elanikud. Vabas õhus sportimise võimalustele lisaks on kavas ehitada staadionihoone ja noortekeskus.

Juba aasta algusest pakub Pääskülla endise kino Koit ruumidesse rajatud noortekeskus võimalust harrastada ekstreemsporti - trikitada rulade, rulluiskude ja ratastega.

Koolide staadionide ja spordiväljakute rekonstrueerimisele ja renoveerimisele on tänavuses linnaeelarves ette nähtud kokku 23,4 miljonit krooni.

Juuni lõpus avati koolidevahelise jalgpallimatshiga Haabersti linnaosa kahe kooli -Väike-Õismäe keskkooli ning Õismäe humanitaargümnaasiumi - põhjalikult renoveeritud staadionid. Tänapäevasel staadionil ei saa sportimist nautida mitte ainult nende koolide õpilased, vaid ka teised selle kandi elanikud.

Haabersti linnaosas on valmimas veel kolmas, Mustjõe gümnaasiumi staadion ning Nõmme linnaosas Hiiu põhikooli staadion. Eelmisel nädalal lõppes Kalamaja põhikooli staadioni ajakohastamine, samuti saavad värske ilme Jakob Westholmi gümnaasiumi ning 49. keskkooli staadion.

Lisaks on linnaosade valitsused ning spordi- ja noorsooamet rajanud noorte vaba aja sisustamiseks asumitesse terve hulga palliplatse ja tervisespordiradasid, ning neid tuleb veelgi juurde.

Toomas Pirn
Raepress


« Tagasi